TEPEKÖYLÜLER İFTARDA BULUŞTU

1 hafta önce
TEPEKÖYLÜLER İFTARDA BULUŞTU için yorumlar kapalı
TEPEKÖYLÜLER İFTARDA BULUŞTU
Reklam

Giresun Dereli Tepeköy Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda geleneksel iftar programı düzenlendi.

Dernek tarafından her Ramazan ayının Kadir Gecesi akşamı köyde düzenlenen iftar programı geleneği bu Ramazanda da yapılmaya devam etti. Köy camisinin avlusunda düzenlenen davete yaklaşık 250 kişi katıldı. Kadir Gecesi nedeniyle iftar programının ardından köy camisinde mevlit okundu.

Tepeköy Dernek Başkanı Kesim Kırkaya, yapılan organizasyon hakkında şunları söyledi; “Köy derneği olarak bir çok alanda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Köyümüzün adını her fırsatta duyurmaya çalışıyoruz. Birlik ve beraberlik içinde kardeşçe el ele olmaya gayret gösteriyoruz. Son birkaç yıldır her Ramazan ayında köyümüzde iftar programı düzenlemeye başladık. Ramazan ayının Kadir Gecesi akşamı iftarda köy halkımız ile bir arada olup, iftarımızı açıyoruz. Bu geleneğimizi bu yılda sürdürelim istedik. Yapmış olduğumuz organizasyonda yaklaşık 250 hemşerimiz ile aynı sofraya oturup, birlikte el açıp dua ettik. Bu güzelliğin oluşmasında emeği geçenlere ve maddi, manevi desteklerini bizlerden esirgemeyen tüm dostlarımıza sonsuz teşekkür ederim. Tepeköy birlik ve beraberliğin simgesidir. El ele olduğumuz sürece aşamayacağımız hiçbir zorluk yoktur.”

Düzenlenen iftar programına Kızıltaş Köyü Dernek Başkanı Kamil Ataş, köy halkı, gençler ve Giresun’dan gelen davetliler katıldı.

Powered by WPeMatico

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık