“ÖCALAN’A BU KADAR DÜŞMAN OLMADILAR”

“ÖCALAN’A BU KADAR DÜŞMAN OLMADILAR”
Reklam

MHP eski Milletvekili ve Genel Başkan adayı Meral Akşener, Giresun mitinginde yaptığı konuşmada, “Abdullah Öcalan’a bana düşman oldukları kadar düşman değiller” dedi.

Giresun Atatürk meydanında yağmur yağışı altında binlerce partilisine hitap eden Akşener, “Her şeye rağmen istiklal savasının başarılmasında önemli rol oynayan Giresunluların atalarının ruhu burada. Osman Ağa’nın ruhu burada yanımızda. O oluşturduğunuz 2 gönüllü alayın şehitlerinin ruhu burada. Allah onların mekânlarını cennet etsin. Hepsinin huzurunda tazimle eğiliyorum. Bu cennet vatanı bize bıraktılar, bize emanet ettiler. Kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, çocuğuyla bu cennet vatana şahit çıktık. Bu emaneti koruduk korumaya da devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

aksener_giresun_miting-(5)

“DÜN TERÖRİSTLERE DOKUNDURMADILAR BUGÜN ONLARLA MÜCADELE EDİYORLAR”

Güneydoğu’da devam eden terörle mücadeleye değinen Meral Akşener şunları kaydetti:

“Çözüm süreci deyip, analar ağlamasın diyerek Valilere, Alay Komutanlarına, Tümen Komutanlarına, Emniyet Müdürlerine çevir kafanı silahlı kuvvetler girsin diye, istihkam alanı kazan, tünel kazan diyen bir iktidar var. Türkiye Cumhuriyeti devletine meydan okuyan terör örgütüyle daha düne kadar sarmaş dolaştılar. Ey Ak Parti iktidarı, PKK’ya Habur’da geç dediniz, çadır mahkemeleri kurdunuz ve o çadır mahkemelerinde hakimlere Atatürk’ün resmini çıkartırdınız. Niye, ‘teröristler rahatsız olmasın’ diye. Şimdi dönüp mücadele ediyorsunuz.”

aksener_giresun_miting-(4)

“ASKER KAHRAMANCA SAVAŞIYOR, İKTİDAR YAN GELİP YATIYOR”

“Giresun’un dağlarında terör örgütünün uyuyan hücreleri var” diyen Meral Akşener şöyle devam etti:

“Ey hükümet çözüm süreci diye diye, Giresun’a terörü getirdiniz. Şehit olan karakol komutanımız var. Barajda çalışan işçi kardeşimiz var. Yaralanan kardeşimiz var. Siz ne yapıyorsunuz. Demişlerdi ki ‘Askerlik yan gelip yatma yeri değil’ diye. Evet, kahramanlarımız askerliğin yan gelip yatma yeri olmadığını gösteriyor ama siz terör konusunda yan gelip yatıyorsunuz.”

aksener_giresun_miting-(3)

“BANA DÜŞMAN OLDUKLARI KADAR ÖCALAN’A DÜŞMAN OLMADILAR”

Kurultay sürecinde Ak Parti iktidarının müdahil olmaya çalıştığını belirten Meral Akşener, “Topları ile tüfekleri ile üzerimize geldiler. Gazeteleriyle, yazarlarıyla sözde aydınlarıyla, televizyonları ile üzerimize geldiler. Her türlü iftira atıldı. Her türlü tehdit yapıldı. Ama bilemediler ki biz tehditlere pabuç bırakmayız. Bizim mücadelemiz, Adalet ve Kalkınma Partisi’ndeki arkadaşların uykularını kaçırmış. Abdullah Öcalan’a bana düşman oldukları kadar düşman değiller. Değişimci denilen bizlerin, 548 imza veren üst kurul delegelerinin, 15 Mayısta Ankara’da binlerce MHP mensubunun, 748 delegemiz ve ülkücüler 15 Mayıs’ta tarih yazdılar. Demokrasi tarihine altın harflerle not düştüler. Türkiye’deki korku imparatorluğunun, atmosferinin duvarında çok büyük bir çatlak oluşturdular. Biz sizleri korkutanı korkuttuk. Çünkü korkutanlar en çok korkanlardır. Ve korkunun ecele faydası yok. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın, ne yaparsanız yapın, dün hakaret ettiklerinize bugün övgüler düzün ama bu değişimin önüne geçemeyeceksiniz. Burada size ve sizin huzurunuzda da iktidara sesleniyorum. Bugüne kadar çok vaat ettiniz. İktidarı kendiniz yürüttünüz muhalefeti de tanzim ettiniz. Muhalefete ver yesin ört uyusun modeli organize ettiniz ama zaman çok yaklaştı. Çatlasanız da patlasanız da biz geliyoruz” şeklinde konuştu.

aksener_giresun_miting-(2)

“AĞLAYA AĞLAYA İKTİDARA GELDİLER, HALEN DAHA AĞLIYORLAR”

MHP’nin ülkenin 1919’da olduğu gibi umudu olduğunu vurgulayan Meral Akşener, “Ağlaya ağlaya, şikayet ede ede geldiler, hala ağlıyorlar hala şikayet ediyorlar. 1919’daki gibi 2016’da yaşananları görüyorsunuz, endişeleriniz var. Terör mücadelesinin savsaklandığını görüyorsunuz. Terör mücadelesi yapan evlatlarımızın hukuki bir zırha kavuşturulmadığını görüyorsunuz. Terör mücadelesinden sonra vah vah gene kandırılmışız denilebileceğini biliyor ve endişe duyuyorsunuz. Dolayısıyla bu arkadaşlarımızı dinlendirmemiz lazım. Bu arkadaşlar çok yoruldular, her önüne gelen kandırıyor, bu kandırılan saf arkadaşlarımızı biraz kenara alıp dinlendirmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

OSMAN AĞA’NIN ANIT MEZARINI ZİYARET ETTİ

Meral Akşener miting öncesi, milli mücadele kahramanı Atatürk’ün ilk koruma birliğinin komutanı Milis Yarbay Topal Osman Ağa’nın Giresun Kalesinde bulunan anıt mezarını ziyaret ederek dua okudu.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Yukarı Çık