GIRIK BAHÇE’YE BÜYÜK ÖDÜL

8 ay önce
GIRIK BAHÇE’YE BÜYÜK ÖDÜL için yorumlar kapalı
GIRIK BAHÇE’YE BÜYÜK ÖDÜL
Reklam

Ateşbâz-ı Veli Mutfak Kültürü Ödülleri Karadeniz bölgesinde birinci olan Gırık Bahçe’ye verildi.

Meram Belediyesi ve Anadolu Halk Mutfağı Derneği iş birliğiyle düzenlenen “Ateşbâz-ı Velî Aşçı Dede Mutfak Kültürü Günleri” ödül töreniyle devam etti.  Yine etkinlikler kapsamında farklı ülkelerden gelen yemek şeflerinin gastro şovları ile ülkemizin ünlü halk ozanların katıldığı ‘Âşıkların Dilinden Yemek Kültürü’ atışmaları büyük beğeni topladı.

Meram Belediyesi tarafından özel olarak dizayn edilen Tarihi Tantavi Ambarında düzenlenen Ateşbâz-ı Veli Mutfak Kültürü Ödül Töreni’ne Yedi Bölge Yedi Lezzet Noktası Karadeniz Bölgesinde Birinci olan Gırık Bahçe sahipleri de katıldı. Özellikle Anadolu Halk Mutfağı Derneği Başkanı Adnan Şahin’in yaptığı sunuculuğunda “projenin adı Yedi Bölge Yedi Marka ama bu sene ilginçtir, beş marka çıktı. Diğer yıllarda da 7 ya da 18 daha fazla çıksa da biz de çıkış istiyoruz. Çok özel hikayesi olan çok sıradışı hatta şunu rahatlıkla söyleyebilirim büyüleyici bir manzara büyüleyici bir çift var “ dedi. Daha sonra sahneye Gırık Bahçe sahipleri Şükran Çakır ve Zeki Çakır’ı davet etti. Sahnede Gırık Bahçe ve Kulakkaya’nın görsel tanıtım videosu izletildi.

Meram Belediyesi ve Anadolu Halk Mutfağı Derneği iş birliğiyle düzenlenen “Ateşbâz-ı Velî Aşçı Dede Mutfak Kültürü Günleri” ödül töreni vermek için sahneye Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep KAKINÇ davet edildi.  Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep KAKINÇ yaptığı konuşmada, “Ev sahipliğiniz olağanüstüydü. Ya mutlaka gitmenizi öneriyorum. Mutlaka. Yani doğa derseniz, doğanın en güzeli, yemek derseniz en lezzetlisi, bölgeyi tanımak derseniz gerçekten bölge adına çok önemli şeyler yapıyorsunuz mutfak kültürü adına tebrik ediyorum” dedi.

Daha sonra ödülünü vermeden önce mikrofonunu Gırık Bahçe sahiplerine verdi. İlk sözünü alan Şükran ÇAKIR, “Ben çok teşekkür ederim, çok mutluyum, çok heyecanlıyım, böyle bir organizasyona ilk defa katılıyorum. Burada herkese çok teşekkür ederim bu organizasyonda emeği geçenlere” dedi.

Zeki Çakır ise, “Evet. Bizleri bu ödülü layık gördünüz. Çok büyük mutluluk verdiniz. Giresun’dan Konya’ya geldim. Giresun adına selam ve sevgilerimi iletiyorum. Mutlaka bekliyoruz. Üstadların ve ustaların yanında fazla söze gerek yok. İnşallah Giresun’da buluşmak üzere saygılar, sevgiler sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Ateşbâz-ı Veli Mutfak Kültürü Ödülünü Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç tarafından GIRIK BAHÇE sahipleri Şükran Çakır ve Zeki Çakır’a verildi. İlimizin temsil edilmesinde ve doğa güzellikleriyle tanıtılmasında vesile olan Gırık Bahçe ailesine teşekkürlerimizi sunarız. Başarılarının devamını diliyoruz.


Powered by WPeMatico

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık